Powitanie wiosny2017

W tym roku Wiosna jak zwykle przyszła do PZKS zgodnie z kalendarzem. Tym razem było jednak trochę inaczej. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego przyjechał do nas zaprzyjaźniony leśniczy z Nadleśnictwa Choczewo pan Rafał Skowronek, który przedstawił nam ciekawostki z życia lasu. Poznaliśmy najgroźniejsze i najłagodniejsze zwierzęta, największe i najmniejsze ssaki, węże, ogromne i maluteńkie ptaki, owady itp. Z ciekawością obejrzeliśmy przygotowane przez pana Rafała krótkie filmiki przyrodnicze. Było nam niezmiernie miło gościć pana Rafała w naszej szkole.
Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy udać się ognisko przygotowane przez pana Artura Jakusza i uczniów klas IV-VI. Miło spędziliśmy czas na szkolnym pikniku.

Panu Rafałowi podobały się wszystkie wykonane na konkurs plastyczny portrety. Komisja jednak musiała wyróżnić kilku autorów prac, którzy zostali nagrodzeni w czasie spotkania. Pozostali otrzymali nagrody za udział w konkursie.