Poznajemy przyszłą szkołę

Już niedługo grupa młodzieży kończy gimnazjum. Trochę żal tego, co się kończy. Czekają ich nowe przygody w innej szkole. A wiadomo, że niekiedy trudno przekonać się do zmian. Dlatego w drugim półroczu – ostatnim semestrze gimnazjum- „oswajają się” z przyszłą szkołą – szkołą przysposabiającą do pracy.
Na początek uczniowie klasy 3f gimnazjum zaprosili grupę młodzieży z SSPdP na spotkanie w swojej klasie. Pokazali, że potrafią atrakcyjnie spędzać czas. Wspólnie z gośćmi grali w gry logiczne. Było bardzo miło i wesoło. Nikomu nie było żal przegranej i wszyscy cieszyli się z wygranej kolegów. 😉
Drugie spotkanie odbyło się już w murach przyszłej szkoły. Uczniowie gimnazjum zostali zaproszeni na wspólne śniadanie. W ramach zajęć z kultury żywienia wszyscy razem przygotowywali kolorowe kanapki pełne witamin. To była też okazja, by choć chwilę podczas przerwy, poczuć atmosferę szkoły, spotkać starszych kolegów, zapytać o różne rzeczy.
Wraz z nastaniem kalendarzowej wiosny gimnazjaliści otrzymali kolejne zaproszenie na zajęcia. Tym razem poznali malarstwo. Mieli okazję poczuć się prawdziwymi artystami. Nauczyli się nowej techniki malarskiej.
Nowa szkoła okazała się bardzo przyjazna, starsi koledzy sympatyczni i pomocni. Bardzo dziękujemy paniom Katarzynie Grzywacz, Małgorzacie Jankowskiej i Annie Nowickiej za przygotowanie zajęć.

Uczniowie klasy 3f Gimnazjum z wychowawcą