Już drugi rok w swoich gościnnych progach wita nas market Kaufland, gdzie uczniowie SSPdP odbywają praktyki wspomagane. Najpierw grupa młodzieży odbyła obowiązkowe szkolenie BHP, zwiedziła „od zaplecza” sklep i poznała pracowników marketu.
W każdą środę, nasza młodzież, porządkuje półki sklepowe, wykłada towar , ustawia go w odpowiednim miejscu, a także pomaga klientom odnaleźć na regałach potrzebny produkt. Uczniowie są bardzo zaangażowani w pracę, przejęci i zdyscyplinowani. Kto wie, może któryś z nich po ukończeniu szkoły zostanie pracownikiem Kaufalandu? Na razie bardzo się starają i są nieocenioną pomocą dla pracowników sklepu.
Należy także dodać, że w ramach usamodzielniania i treningu młodzież dojeżdża do Kauflandu i wraca do szkoły podmiejskim autobusem.
Inicjatorki praktyk wspomaganych: K.Grzywacz, M.Jankowska