NADESZŁA WIOSNA

Przedszkolaki coraz więcej czasu spędzają na spacerach oraz zabawach na świeżym powietrzu a przy okazji szukają oznak wiosny.
Wiosna to czas prac w ogrodzie i sadzenia roślin. Smerfiki też zajęły się ich hodowlą, codziennie podlewały i obserwowały roślinki jak rosną. Dzięki właściwej opiece wyrósł nam bujny, zielony owies zdobiący nasz kącik przyrodniczy.

Tak spodobała się przedszkolakom opieka nad roślinami, że postanowiliśmy posadzić również groszek. Na efekty wspólnej pracy musimy jednak trochę poczekać.

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Odwiedzili nas w przedszkolu kolejni goście. Klasa I C z panią Joasią, która włączyła się do programu realizowanego przez przedszkole „Cała Polska czyta dzieciom”.  Wysłuchaliśmy wierszy i krótkiej bajeczki, potem pierwszaki oglądały naszą salę i zabawki, którymi wspólnie się bawiliśmy. Miło spędziliśmy czas poznając się nawzajem. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do wizyty w naszym przedszkolu oraz wzięcia udziału w programie czytelniczym.
Odwiedziła nas w przedszkolu pani Justyna z biblioteki szkolnej by przeczytać nam zabawną historyjkę o żyrafie pt. „Katar żyrafy”. Z pomocą przedszkolnych pluszaków przedstawiliśmy zwierzęta, jakie pojawiły się w książeczce. Gdy poznaliśmy je wszystkie, kolorowaliśmy ich postacie by je lepiej zapamiętać.

WARSZTATY „KREATYWNA MAMA”

W marcu odbyły się w przedszkolu warsztaty, podczas których mamy przedszkolaków szyły na maszynach do szycia różne ciekawe rzeczy. Jedna z mam uszyła czapkę i komin, z którego nasz Smerfik był bardzo zadowolony. Towarzyszył mamie przy pracy i mógł obserwować jak to cudo powstaje.  Inna mama uszyła nowy strój dla naszej Weroniki, w który jej bardzo ładnie i wygodnie. Wszystkie przedszkolaki lubią obserwować wszelkie maszyny i ich działanie, żywo zainteresowane pomagały mamom, które tworzyły literki z tkaniny a potem wypychały je by powiesić, jako ozdobę w dziecięcym pokoju.

NADCHODZI WIELKANOC

Ważnym elementem świąt są tradycje, jedną z Świąt Wielkanocnych jest dekorowanie jajek. Odbyło się w przedszkolu uroczyste spotkanie, podczas którego wraz z rodzicami tworzyliśmy barwne pisanki i kartki świąteczne.