Dnia 23 maja 2013 r. odbyła się IX edycja zawodów lekkoatletycznych „PRZEZ RUCH DO ZDROWIA” – dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci z klas integracyjnych z Rumi, Gdyni, Pucka, oraz Wejherowa. Głównym celem tego spotkania było kształtowanie wiary we własne siły, popularyzacja sportu wśród dzieci niepełnosprawnych jako formy aktywnego wypoczynku oraz likwidacja barier w komunikowaniu się.

Zawody odbywały się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Sportowców powitali organizatorzy oraz władze miasta. Uroczystość rozpoczęto hymnem Polski i zapaleniem symbolicznego, olimpijskiego znicza.

Nasi uczniowie startowali we wszystkich konkurencjach. Ten dzień był dla nich pełen emocji i niezapomnianych chwil. Dzieci podziękowały organizatorom za wspaniałą zabawę i aktrakcyjne nagrody. Najserdeczniej podziękował nasz Szczepan rzucając się w objęcia pani Renaty Base – organizatorki zawodów, która określiła ten zaskakujący gest słowami ” To są właśnie takie chwile, dla których warto to robić…”

Po powrocie do szkoły dzieci podziękowały również pani Dyrektor Joannie Kandzorze za umożliwienie im wyjazdu i uczestnictwo w zawodach.

tekst: D.Michalska