PRZYGOTOWANIE DO PROJEKTU

1. JEZYK ANGIELSKI (60 GODZIN) Od 1.10.2019 r. rozpoczęliśmy intensywną naukę języka angielskiego w dwóch grupach: początkującej oraz zaawansowanej. Zajęcia prowadzi pani lektor Magdalena Kałuzińska. Nauka języka skupia się na słownictwie związanym z tematyką szkoleń nauczycieli oraz języku specjalistycznym z zakresu oligofrenopedagogiki.

W dniu 22 lutego, odbyły się pierwsze zajęcia z zakresu wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK) dla grupy nauczycieli zakwalifikowanych do programu Erasmus+, realizowanego w ramach projektu “Uważność na człowieka daje moc”– czyli jak przełożyć pracę z osobami niepełnosprawnymi na dobrą energię w życiu – podniesienie kompetencji pedagogów PZKS w Wejherowie w wymiarze europejskim oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Szkolenie poprowadził nasz nauczyciel informatyki pan Jakub Wałek. W czasie zajęć nauczyłyśmy się korzystania z narzędzi Google, przekonałyśmy się, że to nie tylko wyszukiwarka internetowa. Zapoznałyśmy się z obsługą dokumentów Google, które będą nam niezmiernie przydatne w czasie tworzenia „Dziennika Mobilności” w Hiszpanii. Opanowałyśmy posługiwanie się programem  PhotoStage by NCH Software by sprawnie tworzyć filmy i prezentacje, a następnie wspólnie założyliśmy kanał YouTube, by móc publikować montowane filmy z przebiegu naszych pobytów w Sewilli.

W piątek 6 listopada 2020 r. odbyły się zajęcia szkoleniowe z TIK dla uczestników projektu „Uważność na człowieka” w ramach programu Erasmus+. Nauczyciele ćwiczyli udostępnianie efektów swoich działań na YOUTUBE za pomocą programu VIDEOPAD. Wszystko to dzięki wiedzy, którą podzielił się pan Jakub Wałek.

Wszystkich nauczycieli zakwalifikowanych do projektu zapraszam na zajęcia według następującego harmonogramu:

06.11.2020 – TIK prowadzący Jakub Wałek

14.11.2020 – TIK – prowadzący Jakub Wałek

05.12.2020 – TIK – prowadzący Jakub Wałek

Zajęcia trwają 5 godzin od 9:00 – 14:00

07.12.2020 – Zakończyliśmy szkolenie z języka angielskiego (60h), obie grupy pomyślnie zdały test końcowy. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu językowym. Bardzo związaliśmy się z naszą panią lektor Magdaleną Kałuzińską więc podziękowań kierowanych do niej, nie było końca.