Dnia 8 października 2014 odbyło się przywitanie Grup Wychowawczych. Otrzęsiny odbyły się na „dworze królewskim” gdzie nowi wychowankowie zostali przywitani przez króla i królową.

Sprawdzone zostały ich umiejętności przydatne w pełnieniu codziennych powinności. Nowi wychowankowie musieli:
– rozpoznać z zawiązanymi oczami smak najczęściej podawanych w
internacie owoców
– rozsypanka sylabowa układanie nazw pomieszczeń które
są internacie
– przyporządkowanie nazwisk pracowników Ośrodka do pełnionych funkcji oraz nazwisk wychowawców do poszczególnych grup
– golenie balonów – balony pokryte pianką do golenia należało
jak najdokładniej ogolić za pomocą patyczków do lodów
Po zakończonych konkurencjach wychowankowie przechodzili pod sznurkiem w tym czasie 2 słudzy dworscy symbolicznie okładali nowicjuszy rózgami, i została złożona uroczysta przysięga
1. sumiennie chodzić do szkoły
2. nosić starszym kolegom toboły
3. nigdy nie pchać się na stołówce
4. zawsze przegrywać z nami w siatkówce
5. nie okupować łazienek
6. nie podrywać nam panienek
7.nie zrywać się z lekcji
8. nie dokuczać dyrekcji
Za wszelkie oznaki buntu będziecie skazani na ciężka prace w kuchni
następnie król pasował nowych wychowanków mieczem a Pani dyrektor wręczyła certyfikaty. Nowi wychowankowie odbijają swoje dłonie pomalowane farbką. Słodki poczęstunek przygotował Samorząd Grup Wychowawczych pod okiem Adriany Cząstkę i Anny Konkol.