Dnia 9 kwietnia 2015 r. uczniowie klas: Vb i IV/Vc z autyzmem pod opieką nauczycielek: Marzeny Barzowskiej i Anny Węsierskiej wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie organizowanych przez puckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu „Zrozumieć Świat”.

Hasło przewodnie spotkania: Razem z Nami… „Niebieskimi” Autystami. Około godziny 12 – tej z zielonej plaży w Pucku w kierunku rynku wyruszył Niebieski Marsz. Wszystkich uczestników charakteryzował kolor niebieski, nad głowami unosiły się niebieskie balony. Po przybyciu na rynek odbył się niebieski happening: powitania, wystąpienia, podziękowania, wspólna integracja dzieci i młodzieży poprzez kreatywne zajęcia i zabawy. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem wszyscy uczestnicy spotkania ułożyli ogromną niebieską literę A, używając do tego niebieskich nakrętek. Dużą niespodziankę zrobiło nam wyróżnienie naszej uczennicy Kamili Kramp, która otrzymała nagrodę za pracę plastyczną. W imieniu Kamili nagrodę odebrali koledzy. Nasze uczestnictwo zakończyliśmy wpisem do kroniki stowarzyszenia: Dziękujemy za wspólnie spędzony czas „razem w autyzmie” – uczniowie i nauczyciele PZKS w Wejherowie.