W dniu 14.11. 2019 r. w szkole podstawowej odbył się „Quiz o Polsce”. Konkurs był kierowany dla klas: V a, V b, VI a, VI b. Miał na celu sprawdzenie wiedzy na temat historii kraju, położenia geograficznego, literatury oraz języka, aktywizowanie szacunku do przeszłości i tradycji związanych z Polską, wzbudzanie poczucia dumy z bycia Polakiem i Polką, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz rywalizacji.

Wytypowani przez wychowawców uczniowie zmierzyli się z pytaniami ustnymi dotyczącymi Polski, z pracą z mapą Polski, rozwiązywaniem krzyżówki oraz układaniem przysłów polskich. Pozostali uczniowie dopingowali swoich reprezentantów oraz mogli sami odpowiadać na zadane pytania.

Bezkonkurencyjnymi zwycięzcami w „Quizie o Polsce” zostali uczniowie klasy VI b, czego im serdecznie gratulujemy.
Gratulujemy również klasie Vb za zajęcie II miejsca, klasie VIa za zajęcie III miejsca oraz klasie Va za zajęcie IV miejsca.