W poniedziałek 19 listopada młodzież z SSPdP rozpoczęła realizację praktyk wspomaganych w markecie Kaufland w Wejherowie. Celem praktyk jest  efektywne przygotowanie naszej młodzieży do dorosłości, a w szczególności  do podjęcia zatrudnienia na otwartym/chronionym rynku pracy.

Pierwszym „krokiem ku dorosłości” była nauka poruszania się komunikacją miejską czyli  przejazd uczniów autobusem MZK  na praktyki. W sklepie młodzież odbyła szkolenie BHP, zapoznała się z  całym marketem i jego asortymentem oraz poznała wybranych pracowników sklepu – osoby, które będą wskazywać naszym uczniom prace  do wykonania.  Jednym z pierwszych zadań było układanie towarów na półkach oraz odkładanie uszkodzonych pudełek. „Pierwsze koty za płoty”- nasi uczniowie dali radę, towar na regałach został równo poukładany. Młodzież do szkoły wróciła pełna wrażeń,  entuzjazmu i zapału do pracy.

Praktyki będą się odbywały w każdy poniedziałek, w wymiarze 2 godzin zegarowych. Opiekunkami młodzieży są pomysłodawczynie i organizatorki przedsięwzięcia panie Małgorzata Jankowska i Katarzyna Grzywacz.