Rekolekcje Wielkopostne 26- 27 marca 2015 r. (SP i ZET Gimnazjum)

„Panie Boże, dla Ciebie śpiewam i klaszczę w moje tłuste łapki, Panie Boże posłuchaj jak śpiewam i zobacz jaki jestem śliczny. Chcę Ci dziękować Boże drogi, za obie moje krzywe nogi. I za piegi, za buźkę pyzatą i za to, że jesteś moim Tatą!”

Słowa tej piosenki oraz wielu innych pieśni radośnie rozbrzmiewały w dniach 26 i 27 marca 2015 r. w kaplicy wojskowej przy parafii pw. św. Wojciecha w Wejherowie, śpiewane przez naszych uczniów szkoły podstawowej i zespołów edukacyjno – terapeutycznych gimnazjum, podczas Rekolekcji Wielkopostnych. Rekolekcje poprowadził, tak jak w roku ubiegłym, ksiądz Tomasz Dunst z Gdańska- Przymorza. W oba dni kulminacyjne części rekolekcji, czyli Spowiedź i Mszę Świętą, poprzedziły zarówno chwile skupienia, powagi, jak i spora dawka wspólnego śpiewu, radości i dobrego humoru. Dzieci miały okazję m.in. obejrzeć krótki film o Synu Marnotrawnym i o Miłosiernym Samarytaninie. Zapoznały się z ilustracjami tematycznymi, wysłuchały kilku ciekawych opowiadań, wzięły udział w pouczających rozmowach kierowanych, a także w zabawach, grach i scenkach przygotowanych przez księdza rekolekcjonistę. Mogły również dołączyć własne intencje podczas modlitwy wiernych. Pierwszego dnia na spotkaniu rekolekcyjnym gościliśmy chórek składający się z uczniów naszego gimnazjum, występujący pod czujnym okiem akompaniatorki p.Wiesi Szypelt. Drugiego dnia swoim śpiewem i pełną energii gestykulacją ochoczo wspierali nas wychowawcy i opiekunowie klas. Pod koniec rekolekcji zadowolona dziatwa wręczyła naszemu Rekolekcjoniście wykonane w szkole laurki oraz dyplom z podziękowaniem od wszystkich uczniów, całej Dyrekcji i Grona Pedagogicznego PZKS. Niektórzy spośród uczniów wykazali się wysoką kulturą osobistą, spontanicznie składając Księdzu wyrazy uznania i podziękowania.

Tomasz Czupryński Wiesława Szypelt Joanna Droździel koordynator: Ewelina Bojek