Nauka samodzielności

20 listopada 2017r. młodzież klas II/IIIa i IIIc zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wrazz wychowawczyniami wybrała się do Centrum Handlowego „Riviera” w Gdyni. Celem wycieczki było rozwijanie kompetencji emocjonalno- społecznych uczniów. Część grupy pojechała busem szkolnym; natomiast pozostali podróżowali skm. Zaplanowanie wycieczki wymagało od uczniów dużej samodzielności (odczytywanie rozkładu jazdy pociągów, kupowanie i kasowanie biletów, dbanie o bezpieczny przejazd). Poruszanie się po tak olbrzymim obiekcie,jak galeria handlowa,nie należało do rzeczy łatwych dla osób z małych miejscowości, szczególnie dla tych, które były tam po raz pierwszy. Miłym akcentem wycieczki był chwila odpoczynku w kawiarni, przy smacznej herbatce. Szczególne podziękowania należą się mamom Chrystiana i Wiktorii, które wspierały grupę podczas całej wyprawy.

Ryta Leszczyńska
Maria Styp-Rekowska