ROZSTRZYGNIĘCIE VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PRZYSZPITALNYCH

05.12.2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół przyszpitalnych, którego organizatorem już szósty rok były panie Iwona Rolbiecka i Aleksandra Woźniak – nauczycielki szkoły przyszpitalnej w Wejherowie wchodzącej w skład Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego. W tym roku celem konkursu, oprócz rozwijania ekspresji i wrażliwości artystycznej dzieci, było rozbudzenie ich zainteresowania zarówno historią i literaturą naszej ojczyzny, jak również szeroko pojętą kulturą i tradycją. Konkurs odbył się pod hasłem: „Od Bałtyku po gór szczyty” – Polska w baśniach i legendach.

Poziom artystyczny prac konkursowych z 11 szpitalnych i sanatoryjnych placówek naszego kraju (Wałbrzych, Kraków, Inowrocław, Olsztyn, Bydgoszcz, Ciechocinek, Rzeszów, Warszawa, Kołobrzeg i Wejherowo) był niezwykle zaskakujący zarówno kunsztem wykonania, jak i pomysłowością uchwycenia tematu. Jury w składzie: lekarz naczelny Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie pani Bożena Czepułkowska, zastępcy dyrektora PZKS panie Joanna Kandzora i Mirwina Kotowska spośród 100 prac wybrały te najpiękniejsze.

Nagrody główne ufundowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie, drobne upominki Urząd Miasta, hurtownia Prymex i Wakat, szpitalny kiosk Agatka i szpitalna apteka „Nova”. Uczestnicy konkursu, którzy zajęli I, II i III miejsca otrzymają  nietuzinkowe nagrody rzeczowe. Komisja postanowiła przyznać po dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej, a pani dyrektor Małgorzata Woźniak przyznała nagrodę specjalną.

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

Iwona Rolbiecka

Aleksandra Woźniak