Rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół przyszpitalnych

16 listopada 2018 r. w szkole przyszpitalnej w Szpitalu Specjalistycznym im F. Ceynowy w Wejherowie odbyło się rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół przyszpitalnych.

W tym roku konkurs dotyczył 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy podjęli się wykonywania prac plastycznych różnymi technikami malarskimi.

W konkursie ocenianych było 130 prac z 16 placówek – od prac wykonanych farbami plakatowymi, akwarelami, kredkami, ołówkiem, a także przy wykorzystaniu plasteliny, po kolaż, aż do technik mieszanych.

Tematy konkursu były dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Młodsi – uczniowie przedszkoli, zerówek i klas I-III – wykonywali prace na temat „Jestem małym patriotą”, natomiast starsi – uczniowie klas IV – VIII i gimnazjów – „Droga Polaków do niepodległości 1918-2018”. Komisja w składzie:

przewodniczący – p. Małgorzata Woźniak Dyrektor PZKS w Wejherowie oraz lek. med. p. Adam Hermann Dyrektor do spraw medycznych Specjalistycznego Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie

członkinie – p. Mirwina Kotowska, p. Marzanna Dróżdż, p. Hanna Kazimierczuk

miała niełatwe zadanie, by wyłonić laureatów. Poziom artystyczny prac, estetyka wykonania oraz sposób ujęcia tematu był naprawdę na wysokim poziomie.

W I kategorii – przedszkole – nagrodzono prace następujących uczniów:
I miejsce zajął Dominik Płaszewski, lat 6, kl. „0” z ZSS nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie
II miejsce – Julia Sojkowska, lat 6 ze Szkoły podstawowej nr 7 Specjalnej z Oddziałami Szpitalnymi w Wejherowie
III miejsce – Lena Winiarska, lat 5 z SPS nr 282 w Warszawie
Wyróżnienia: Kacper Satoła, lat 5 z Przedszkola Specjalnego nr 8 w Krakowie
Zyta Keller, lat 4 i Livia Płowy lat 4 z SP nr 7 Specjalnej z Oddziałami Szpitalnymi w Wejherowie

W II kategorii – klasy I-III – nagrodzono prace następujących uczniów:
I miejsce: Adam Adamski, kl. II z SP nr 7 Specjalnej z Oddziałami Szpitalnymi
w Wejherowie
II miejsce: Monika Kałużna, kl. III z ZS nr 111 w Poznaniu
III miejsce: Wiktoria Ćwierz, kl. I i Magdalena Wędrzyńska, kl. I z ZS Uzdrowiskowych w Rabce
Wyróżnienie: Miłosz Kubisty, kl. II z ZS Uzdrowiskowych w Rabce

W III kategorii – klasy IV-VIII – nagrodzono prace następujących uczniów:
I miejsce: Agata Mateja, kl. VII z Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach
II miejsce: Jakub Żyła, kl. VI z ZSS nr2 SP nr 122 w Krakowie
III miejsce: Karolina Gibowicz, kl. VI z Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach
Wyróżnienia: Martyna Czajkowska, kl. VII z ZSS w Szczecinie
Martyna Smentoch, kl. VII i Anastazja Koselnik, kl. IV z SP nr 7 Specjalnej
z Oddziałami Szpitalnymi w Wejherowie

W IV kategorii – gimnazjum – nagrodzono prace następujących uczniów:
I miejsce: Wiktoria Kustra, kl. IIIG z Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach
II miejsce: Adrianna Konarska, kl. IIIG z ZSS nr2 SP nr 122 w Krakowie
III miejsce: Patrycja Staszczyk, kl. IIIG z ZSS nr 78 w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie

Nagrodę specjalną Dyrektora PZKS w Wejherowie przyznano Bartoszowi Biernatowi, lat 5
z Przedszkola Specjalnego nr 8 w Krakowie

Nagrody dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Miasta Wejherowo, hurtownie Prymex i Wakat oraz szpitalny kiosk „Agatka”.