Dnia 23.04.2015 r. odbył się warsztat gry na djembe, który jest częścią zajęć „Rytm Jedności”. Prowadzący – Pan Piotr Bławat przeniósł młodzież do krainy rytmów i improwizacji.

W przyjazny sposób przekazywał dzieciom wiedzę na temat gry na instrumencie. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas.Uczniowie naszej placówki mogli poznać podstawy gry na tym instrumencie oraz podczas wspólnego muzykowania zintegrować się z uczniami Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Wejherowie.

Na sam koniec wszyscy uczestnicy mieli na twarzach wypieki, które świadczyły o tym, że każdy dał z siebie wszystko. Muzyka w takiej formie ma wielkie działanie terapeutyczne. Emocje długo wstrzymywane i zapisane w ciele znajdują w końcu ujście. Wyrzucić z siebie negatywne emocje w sposób pozytywny, to zadanie warsztatów „Rytm Jedności”. Warsztaty zostały zorganizowane przez p. Wiesię Szypelt.

Pan Piotr stara się o uruchomienie projektu pt. warsztaty bębniarskie dla mieszkańców Wejherowa, w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Wejherowo. (Projekt nr 000019).

Głosować można na stronie: https://budzet.wejherowo.pl/index.php