„W rytmie EKO” Beata Grubba i Wojciech Miller z klasy II/IIIa zespołów edukacyjno-terapeutycznych Gimnazjum reprezentowali naszą placówkę w V Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie EKO” organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie oraz Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie. Pierwszym etapem konkursu było wykonanie tematycznego plakatu. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników części plastycznej. A potem reprezentanci bardzo sumiennie ćwiczyli swoje ekologiczne umiejętności. 10 kwietnia 2018r. podczas drugiej części konkursu, która odbyła się w placówce w Tczewie, młodzież zmagała się w ciekawie przygotowanych konkurencjach wraz z 11 -oma drużynami z innych placówek. Zadania wymagały od uczestników wiedzy ekologicznej z zakresu zdrowego i ekologicznego trybu życia, przyrody, ochrony środowiska, segregacji śmieci i recyklingu. Oprócz quizu teoretycznego, organizatorzy przygotowali nietuzinkowe zadania praktyczne, przy których młodzież mogła wykazać się kreatywnością i pomysłowością,. A tego naszym reprezentantom nie brakowało! Nasi uczniowie spisali się na złoty medal! Byli najlepsi! Zdobyli pierwsze miejsce i udowodnili, że potrafią żyć w rytmie EKO.???? GRATULUJEMY!!!!