„Jesień w schronisku dla zwierząt wcale nie musi być taka szara i smutna. Możemy ją wspólnie ożywić, wystarczy, że się zmobilizujemy i wspomożemy schronisko w Dąbrówce. Jeśli nie jest Ci obcy los porzuconych zwierząt, podaruj im odrobinę radości. Przynieś suchą karmę lub puszkę, smycz, miskę lub inne rzeczy dla psa i kota”.
Taka informacja widniała na tablicy w holu BSIS przez okres 2 tygodni. Akcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami p. M. Jeka, M. Kachnicz- Fabich, J. Wałka oraz p. J. Korpalską. Udało się zebrać całkiem sporą liczbę paczek i puszek karmy dla zwierząt. Uczniowie już nie mogą doczekać się kiedy pojadą do Dąbrówki i odwiedzą czworonożnych przyjaciół.