Sekcje grup wychowawczych

Zarząd Samorządu Wychowanków tworzy stałe sekcje zajmujące się określonymi dziedzinami życia w internacie:

SEKCJA PORZĄDKOWA

DSC_0610

1. Comiesięczny przegląd pokoi wychowanków pod względem utrzymywania czystości. 2. Dwa razy w roku ogłoszenie konkursu na najlepiej utrzymany pokój przez wychowanków 3. Organizowanie w okresach świątecznych konkursu na najładniejszą dekorację Sali 4. Dba o czystość i porządek internatu. Aby zmobilizować wychowanków do dbania o estetykę i czystość Grup Wychowawczych we wrześniu został ogłoszony konkurs czystości w ramach którego odbywają się co tygodniowe kontrole poszczególnych pomieszczeń. Kontrole te są prowadzone przez wychowanków sekcji porządkowej. Konkurs kończy się w czerwcu nagrodami.

SEKCJA PLASTYCZNA

DSC_0603

1. Wykonywanie dekoracji okolicznościowych. 2. Organizowanie konkursów plastycznych. 3. Pomoc plastyczna przy organizowaniu różnego rodzaju imprez internackich. 4. Wykonywanie prac mających na celu poprawę estetyki sal sypialnych, korytarzy, jadalni i świetlicy. 5. Prowadzenie Kroniki Internatu.

Odbywają się konkursy plastyczne wewnątrz Internatu oraz wychowankowie biorą udział w konkursach między szkolnych i powiatowym. Ponadto sekcja plastyczna wykonuje gazetki ścienne, plakaty informacyjne, choinki na aukcję świąteczną – „ Pomysłowy Dobromir”.

SEKCJA KULTURALNA

DSC_0617

Zadaniem tej sekcji jest organizacja czasu wolnego młodzieży poprzez wyjścia do placówek kulturalnych oraz uczestnictwo w imprezach organizowanych przez nasz internat jak i przez inne internaty. W ramach tej sekcji jest prowadzona nasza kronika internacka. W ramach sekcji kulturalno – oświatowej działa grupa teatralna, którą stanowią wychowankowie internatu. Przygotowywanie przedstawień teatralnych jest dla młodzieży ciekawą alternatywą aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego. Na atrakcyjność przedstawień wpływa duża dbałość o odpowiednie kostiumy, światło oraz oprawę muzyczną.

Dba o oprawę muzyczną wszystkich imprez odbywających się w Internacie. Organizuje przedstawienia i uroczystości okolicznościowe: Dzień Niepodległości Przywitanie nowych wychowanków Jasełka Bal Karnawałowy Konkurs wiedzy o Wejherowie Konkurs o Papieżu Janie Pawle II Konkurs wiedzy o patronie Ośrodka- Januszu Korczaku Przywitanie wiosny Przygotowywanie i udział wychowanków w Wojewódzkim turnieju rozgrywek umysłowych – „Zgaduj zgadula” Ponadto sekcja zajmuje się redagowaniem gazetki „ Nasze sprawy”, która zawiera wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia Internaty i Ośrodka

SEKCJA SPORTOWA

DSC_0609

1. Organizowanie zajęć o charakterze sportowo – rekreacyjnym takich, jak: – rozgrywki tenisa stołowego i szachowe; – mecze piłki siatkowej i koszykówki. 2. Raz w tygodniu organizowane są dla wychowanków gry i zabawy sportowe na szkolnej Sali gimnastycznej lub boisku sportowym. 3. Zbiorowe wyjścia na mecze. 4. Wykonujemy gazetki tematyczne propagujące sport i zdrowy styl życia. opiekun mgr Janusz Głowiak Skład sekcji: Przygotowywanie wychowanków do turnieju tenisa stołowego. Organizowanie zajęć na boisku sportowym i sali gimnastycznej gdzie rozgrywają się mecze piłki nożnej, skoki w dal, rzuty piłką do celu, jazda na rolkach. Dodatkowo prowadzone są zajęcia na siłowni.

SEKCJA KULINARNA

DSC_0613

Samodzielnie wykonywanie przez wychowanków słodkich poczęstunków, które uatrakcyjniają imprezy w Internacie np.: owocowe szaszłyki podczas balu karnawałowego, koktaje z owoców. Pieczę nad wszystkimi sekcjami stanowi Samorząd Grup Wychowawczych, w którego skład wchodzi:

Prezwodniczący: Tomasz Wojciechowski Zastępsca przewodniczącego: Urszula Potrykus Opiekunowie Samorządu: p. Adriana Czosnke p. Anna Konkol