Sekcje grup wychowawczych

Zarząd Samorządu Wychowanków tworzy stałe sekcje zajmujące się określonymi dziedzinami życia w internacie:

SEKCJA PORZĄDKOWA

Sekcja porządkowa

1. Comiesięczny przegląd pokoi wychowanków pod względem utrzymywania czystości. 2. Dwa razy w roku ogłoszenie konkursu na najlepiej utrzymany pokój przez wychowanków 3. Organizowanie w okresach świątecznych konkursu na najładniejszą dekorację Sali 4. Dba o czystość i porządek internatu. Aby zmobilizować wychowanków do dbania o estetykę i czystość Grup Wychowawczych we wrześniu został ogłoszony konkurs czystości w ramach którego odbywają się co tygodniowe kontrole poszczególnych pomieszczeń. Kontrole te są prowadzone przez wychowanków sekcji porządkowej. Konkurs kończy się w czerwcu nagrodami.

SEKCJA PLASTYCZNA

Sekcja plastyczna

1. Wykonywanie dekoracji okolicznościowych. 2. Organizowanie konkursów plastycznych. 3. Pomoc plastyczna przy organizowaniu różnego rodzaju imprez internackich. 4. Wykonywanie prac mających na celu poprawę estetyki sal sypialnych, korytarzy, jadalni i świetlicy. 5. Prowadzenie Kroniki Internatu.

Odbywają się konkursy plastyczne wewnątrz Internatu oraz wychowankowie biorą udział w konkursach między szkolnych i powiatowym. Ponadto sekcja plastyczna wykonuje gazetki ścienne, plakaty informacyjne, choinki na aukcję świąteczną – „ Pomysłowy Dobromir”.

SEKCJA KULTURALNA

Sekcja kulturalna

Zadaniem tej sekcji jest organizacja czasu wolnego młodzieży poprzez wyjścia do placówek kulturalnych oraz uczestnictwo w imprezach organizowanych przez nasz internat jak i przez inne internaty. W ramach tej sekcji jest prowadzona nasza kronika internacka. W ramach sekcji kulturalno – oświatowej działa grupa teatralna, którą stanowią wychowankowie internatu. Przygotowywanie przedstawień teatralnych jest dla młodzieży ciekawą alternatywą aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego. Na atrakcyjność przedstawień wpływa duża dbałość o odpowiednie kostiumy, światło oraz oprawę muzyczną.

Dba o oprawę muzyczną wszystkich imprez odbywających się w Internacie. Organizuje przedstawienia i uroczystości okolicznościowe: Dzień Niepodległości Przywitanie nowych wychowanków Jasełka Bal Karnawałowy Konkurs wiedzy o Wejherowie Konkurs o Papieżu Janie Pawle II Konkurs wiedzy o patronie Ośrodka- Januszu Korczaku Przywitanie wiosny Przygotowywanie i udział wychowanków w Wojewódzkim turnieju rozgrywek umysłowych – „Zgaduj zgadula” Ponadto sekcja zajmuje się redagowaniem gazetki „ Nasze sprawy”, która zawiera wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia Internaty i Ośrodka

SEKCJA SPORTOWA

Sekcja sportowa

1. Organizowanie zajęć o charakterze sportowo – rekreacyjnym takich, jak: – rozgrywki tenisa stołowego i szachowe; – mecze piłki siatkowej i koszykówki. 2. Raz w tygodniu organizowane są dla wychowanków gry i zabawy sportowe na szkolnej Sali gimnastycznej lub boisku sportowym. 3. Zbiorowe wyjścia na mecze. 4. Wykonujemy gazetki tematyczne propagujące sport i zdrowy styl życia. opiekun mgr Janusz Głowiak Skład sekcji: Przygotowywanie wychowanków do turnieju tenisa stołowego. Organizowanie zajęć na boisku sportowym i sali gimnastycznej gdzie rozgrywają się mecze piłki nożnej, skoki w dal, rzuty piłką do celu, jazda na rolkach. Dodatkowo prowadzone są zajęcia na siłowni.

SEKCJA KULINARNA

Sekcja kulinarna

Samodzielnie wykonywanie przez wychowanków słodkich poczęstunków, które uatrakcyjniają imprezy w Internacie np.: owocowe szaszłyki podczas balu karnawałowego, koktaje z owoców. Pieczę nad wszystkimi sekcjami stanowi Samorząd Grup Wychowawczych, w którego skład wchodzi:

Prezwodniczący: Tomasz Wojciechowski Zastępsca przewodniczącego: Urszula Potrykus Opiekunowie Samorządu: p. Adriana Czosnke p. Anna Konkol