Dnia 02.10.2020r. w klasie I a zostały przeprowadzone zajęcia z Sensoplastyki. Zajęcia poprowadziła, wszystkim dzieciom dobrze znana Pani Dagmara Kozłowska.

Na początku P. Dagmara zapoznała uczniów z materiałami jakich będą używać podczas lekcji, następnie rozłożyła folię zabezpieczającą wykładzinę i rozdała materiały do pracy.

Dzieci mieszały kolorowe barwniki z wodą. Dolewały kolorową wodę do miseczek z mąką i wyrabiały ciasto, które ugniatały tak długo, aż wyszła kolorowa ciastolina. Do ciastoliny uczniowie dodali zapachowe olejki spożywcze. W całej sali pięknie pachniało cytryną, migdałami i wanilią. Kolejnym etapem zajęć było stworzenie z ciastoliny jesiennego drzewa.

Zabawa była świetna, dzieci usmarowane ale szczęśliwe. Całą pracę wykonały samodzielnie i to im sprawiło największą radość.

Bardzo dziękujemy Pani Dagmarze i zapraszamy częściej na zajęcia.

Joanna Rank