Dnia 8 listopada w auli Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się integracyjne zajęcia otwarte pt. „Tajemniczy dywan” wykorzystujące metodę sensoplastyki. Wzięła w nich udział młodzież z zespołów rewalidacyjno – wychowawczych, uczestnicy terapii zajęciowej z DPS w Wejherowie oraz uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych z klas: III b, IV b SP i II/III b Gim.
Głównym celem zajęć było połączenie zabawy plastycznej z doświadczaniem polisensorycznym wspierającym rozwój zmysłów, budowanie świadomości ciała i przestrzeni oraz usprawnianie małej i dużej motoryki.

[flagallery gid=734 name=Gallery]

Zajęcia rozpoczęły się krótką rozgrzewką, którą przeprowadził w niebanalny sposób pan Igor Bogusz. Rozgrzani i chętni przystąpiliśmy do zabawy.
Wyposażeni w miski, mąkę, olej, wodę, naturalne barwniki, zapachy i liczne materiały sypkie rozpoczęliśmy tworzenie „własnej” plasteliny, z której powstał przepiękny sensoryczny „Tajemniczy dywan”.
Podczas zajęć można było wszystkiego posmakować, doświadczyć dotykiem, poczuć własnymi stopami i przede wszystkim swobodnie się wybrudzić. Było kolorowo, pachnąco, mokro, brudno i bardzo wesoło! Następne zajęcia już w lutym!!!

Organizatorki:

Danuta Knopik-Jażdżewska