„Kodeks bezpiecznego surfowania”

W odpowiedzi na zgłaszane przez rodziców, wychowawców  i nauczycieli problemy wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu a zwłaszcza z serwisów społecznościowych, psycholog Monika Gerowska i pedagog Hanna Kazimierczuk zorganizowały zajęcia warsztatowe dla uczniów klas V-VI i gimnazjum z zespołów edukacyjno- terapeutycznych.

W ciągu roku szkolnego odbyło się kilka spotkań, na których bazując na filmach  „Bądź bezpieczny w sieci” pracowaliśmy nad kształtowaniem właściwych postaw społecznych oraz nad przestrzeganiem zasad korzystania z serwisów społecznościowych i innych stron internetowych przez młodzież i dzieci.

Uwieńczeniem naszych działań był konkurs plastyczny „ Kodeks bezpiecznego surfowania”.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce:  Paulina Korman

I miejsce: Jarosław Pluta

II miejsce : Patryk Rąbca

III miejsce: Adam Reszke

Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni za udział w konkursie.

Gratulujemy i życzymy  wszystkim bezpiecznych wakacji.

Monika Gerowska

Hanna Kazimierczuk