Wraz z młodzieżą z Branżowej Szkoły kontynuujemy TRADYCJĘ, tak pięknie pokazaną w Musicalu „Skrzypek na dachu” i po raz kolejny udaliśmy się na widowisko do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Musical „Skrzypek na dachu” to niekwestionowane arcydzieło gatunku. Po premierze w 1964 roku, która na Brodway’u odniosła olbrzymi sukces, grany jest z wielkim powodzeniem na scenach całego świata – także w Gdyni.
A o czym w ogóle to przedstawienie? Główny bohater Tewje, mieszkający wraz z żoną i pięcioma córkami w Anatewce musi wybierać pomiędzy poszanowaniem tradycji, a szczęściem dzieci. Ubogi mleczarz, któremu wiara, nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelkie przeciwności losu i stawiać czoło trudnościom związanym z życiem, dokonuje wyborów i podejmuje decyzje z naturalną pogodą i wiarą w harmonię otaczającego świata…
Musical jest adaptacją książki SzolemaAlejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji. „Skrzypek na dachu jest także obrazem przemian, upadania tradycji, o której tak wiele się mówi i która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami.
Dynamizm, żywiołowość, dopracowane partie chóralne i taneczne są absolutnie bez zarzutu. Młodzież zachwycona, wyszła z Teatru z uśmiechem na twarzy i pytaniem o kolejne wydarzenie kulturalne.