W grudniu czwórka uczniów szkoły podstawowej, uczęszczająca na pozalekcyjnych zajęciach sportowych SKS, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy pt. „SKSiaki, aparaty w ruch!”. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia lub kolażu zdjęć, przedstawiający uczestników w trakcie zajęć SKS. Uczniowie Kacper Klawikowski, Jan Olekszyk, Daniel Siejk oraz Damian Nalepa, bardzo zaangażowali się w pomysł i jego realizację. Nauczyciel Igor Bogusz korzystając z drona wykonał konkursowe zdjęcia. Nasza praca została sklasyfikowana na 5. miejscu.
Nauczyciel poproszony o komentarz do wyników konkursu odpowiada:
-Osobiście uważam, że nasza praca była najbardziej oryginalna spośród wszystkich nagrodzonych. Niestety, kryteria oceny prac nie były jasno określone oraz to, czym jury kierowało się przy ich nagradzaniu. Cieszymy się jednak, że pośród całego województwa Pomorskiego i bardzo wielu zgłoszeń, nasza placówka jako jedyna ze szkół specjalnych znalazła się w ścisłej czołówce.
Wyniki konkursu na stronie organizatora: http://www.wszs.pomorze.pl/aktualnosci/320-sksiaki-aparaty-w-ruch-ogloszenie-wynikow