Słodka przygoda w Gdyni

W dniu 13 kwietnia 2018r. uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy „CiuCiu” w Gdyni. Grupa była dość liczna, dlatego część uczniów pojechała kolejką skm a część busami szkolnymi. Przejazd pociągiem sprzyjał rozwijaniu kompetencji społecznych.
Wizyta w fabryce cukierków wywołała na uczniach duże wrażenie. Wesoły Pan Patryk zaprezentował wszystkim proces ręcznego wyrabiania bajecznie kolorowych i aromatycznych słodyczy. Młodzież miała okazję samodzielnie wykonać lizaki. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie, wymagało ono znacznej siły i sprawności.
Piękna, słoneczna pogoda zachęciła do wejścia na Kamienną Górę, żeby obejrzeć panoramę miasta, oraz do spaceru po plaży i Skwerze Kościuszki.
Po wycieczce wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi!

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: II/IIIa, II/IIIb, IIIc, IIId gimnazjum zet wraz z wychowawczyniami, p. Iwoną Piekarską, p. Adą Szramką oraz p. Agnieszką Przybylską.