ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2015

W piątek, 2 października 2015 roku w auli szkolnej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zespołów edukacyjno-terapeutycznych.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: dyrekcja Ośrodka, rodzice, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i oczywiście bohaterowie tego dnia – 22 pierwszoklasistów.
Kandydaci na pierwszoklasistów zaprezentowali się w programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem pani Barbary Mudlaff. Piosenki i układy taneczne przeplatały się z recytowanymi wierszami.
Zaproszeni goście wyrazili aprobatę dla zaprezentowanych umiejętności, co dało przepustkę uczniom do przystąpienia do ślubowania. Tego uroczystego aktu dokonała p. dyrektor Mirwina Kotowska. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar Ośrodka. Następnie wraz z panią dyrektor Joanną Kandzorą pasowały „pierwszaków”na uczniów symbolicznym ołówkiem.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od dyrekcji, wychowawców i starszych kolegów. Pani dyrektor PZKS – Małgorzata Woźniak w ciepłych słowach zwróciła się do dzieci, życząc im sukcesów i radości.
To ważne wydarzenie zostało uwiecznione wspólną fotografią.
Uroczystość przygotowały panie: Joanna, Droździel, Joanna Katzor, Ryta Leszczńska, Jolanta Leśniowska- Bojke, Joanna Rank, Ewa Wiśniewska.