Dnia 17 października 2014 roku odbyła się uroczystość ślubowania dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci oraz dyrekcja szkoły.

Było to z pewnością święto wszystkich pierwszoklasistów. Nasze grono poszerzyło się o dwudziestu uczniów z pięciu klas pierwszych. Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły pokazali cały wachlarz swoich umiejętności, prezentowali się w tańcu, śpiewie oraz grze na instrumentach, rozwiązywali zadania przygotowane przez nauczycieli. Pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim zebranym dzieciom, ich rodzicom, wychowawcom oraz zaproszonym gościom.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przy poczcie sztandarowym. Na koniec każde dziecko z osobna zostało przez panią dyrektor pasowane na ucznia, otrzymało pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki.
Osoby odpowiedzialne za imprezę to panie: B. Mudlaff, J. Rank, W. Machol, E. Wiśniewska, E. Pranga oraz M. Wendrowska.