Dnia 15 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz uczniów zespołów edukacyjno terapeutycznych gimnazjum. Ze szkoły podstawowej do ślubowania przystąpiło siedmioro uczniów: Szymon, Julia, Szymon, Robert, Kewin, Hubert, Jessica. Z gimnazjum dwanaścioro uczniów: Marek, Patrycja, Paweł, Natalia, Waldek, Iza, Ania, Paweł, Piotr, Szymon, Karol, Amanda.

Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice pierwszoklasistów, grono pedagogiczne i uczniowie. Kandydaci zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w tańcu „Swing w uliczce”. Śpiewali oraz grali na instrumentach perkusyjnych do piosenki „Idziemy do szkoły”. Następnie do fragmentu suity Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” wykonali instrumentację oraz układ ruchowy. Na zakończenie uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych do utworu „Country dance” z „Muzyki na wodzie” J. Haendla.

Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Wykazali się znajomością kolorów, figur geometrycznych, pór roku, miesięcy, dni tygodnia. Rozwiązywali różnorodne działania matematyczne.

Po sprawdzeniu ich umiejętności nastąpił uroczysty akt ślubowania na sztandar SOSW nr 1.

Na zakończenie pierwszoklasiści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami przygotowanymi przez wychowawców klas oraz drobnymi upominkami, które przygotowała dla nich Dyrekcja Ośrodka i starsi koledzy i koleżanki. Następnie wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek.

Całość przygotowały panie: Monika Borysionek, Danuta Knopik – Jażdżewska, Wioletta Machol, Agnieszka Nielek, Joanna Rank, Celina Szachowska i Wiesława Szypelt.