W tym roku szkolnym rozpoczynamy innowację pedagogiczną „Smacznie, zdrowo – na surowo”, który jest projektem programu Erasmus+ „Fit 4 Healthy Life – W dobrej formie do zdrowego życia”.
Prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta to jeden z filarów zdrowia człowieka. Na sklepowych półkach cały rok na okrągło pojawiają się świeże owoce oraz warzywa, dzięki czemu na naszych talerzach codziennie może gościć tęcza barw i aromatów. Dlatego wspólnie będziemy Was zachęcać do zdrowego odżywiania i dostarczenia porcji witamin organizmowi w postaci surowych warzyw oraz owoców. Będziemy dzielić się naszymi przepisami, a także zdobytą wiedzą. Mówi się, że człowiek jest tym, co je. Tak więc pamiętajmy: żywy pokarm = żywe ciało.
Nasze działania rozpoczęliśmy aktywnie w zeszłym tygodniu przyrządzając pyszne hot-dogi. Uczniowie klas Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wspólnie z panią Edytą Prangą i Joanną Almakiewicz przygotowali ciepłe bułki oraz parówki, a do nich oczywiście świeże pomidory, ogórki i sałata. Mniam 😉