Dnia 30 maja absolwenci Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się do Teatru Miejskiego w Gdyni na przedstawienie pt: „Śnieżka i krasnoludki”.

Śmiechom nie było końca ponieważ reżyser spektaklu – Krzysztof Babicki – idealnie zmodyfikował bajkę na potrzeby współczesnego widza, jak np. macocha idąca do domku krasnoludków kierowana przez GPS, a książę zamiast na rumaku zjechał do Śnieżki na linie. Aktorzy grający krasnali doskonale oddali ich charaktery i przywary. Z dużą przyjemnością można było obserwować każdego z nich, a widzowie nie mieli żadnych problemów, aby odgadnąć kto jest Gderkiem, a kto Śmieszkiem lub Mędrkiem. Bajka na szczęście skończyła się dobrze i Śnieżka została żoną księcia.

Uczniowie wraz z opiekunami (K. Bednarska, M. Jasińska, A. Kostuch, A. Ziemiński) wrócili do szkoły zachwyceni i jeszcze długo będą pamięta bajkę o Śnieżce w nieco innym wydaniu.