Uczniowie klas 4a i 5b Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na niepowtarzalną lekcję historii do Urzędu Miejskiego w Wejherowie.  Pani Izabela Barzowska w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom historię miasta Wejherowo, przybliżyła postać Jakuba Wejhera, założyciela miasta. Mieliśmy okazję poznać ludowe stroje Kaszubskie oraz oryginalne instrumenty muzyczne. W Ratuszu Miejskim zwiedziliśmy także salę dwudziestolecia międzywojennego. Mogliśmy zobaczyć jak żyli mieszkańcy w tamtym okresie czasu.

W trakcie spaceru po mieście odwiedziliśmy wiele miejsc istotnych historycznie i  kulturalnie dla Wejherowa. Zawitaliśmy na Skwer Reginy Osowickiej, podziwialiśmy budynek Filharmonii Kaszubskiej. Przed siedzibą Nadleśnictwa w Wejherowie widzieliśmy pomnik Romana Kuniewskiego i leśniczych zamordowanych w Piaśnicy.  Na Rynku Starego Miasta w Wejherowie stoi sporej wielkości pomnik założyciela miasta – Jakuba Wejhera, gdzie wykonaliśmy wspólne zdjęcie pamiątkowe. Pod koniec spaceru udaliśmy się na słodki poczęstunek do lodziarni. Niebywałą atrakcją okazała się dla uczniów rozrywka ruchowa na placu zabaw w parku miejskim im. A. Majkowskiego.

Andrzej Tomalak

Lucyna Tempska