W dniu 19 listopada 2018r. klasa 1b Branżowej Szkoły I stopnia i III a gimnazjum wraz z p. Magdaleną Jeka i p.Krystyną Milewską–Mattar wybrali się do Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni na zwiedzanie teatru od kulis, czyli tzw. spacer teatralny.
Podczas wycieczki, uczniowie mogli obejrzeć różne miejsca: magazyny, pracownię krawiecką, rekwizytornię, wypożyczalnię kostiumów. Mieli okazję usiąść przed lustrem w aktorskiej garderobie i stanąć na prawdziwej scenie. Przesympatyczna Pani, która oprowadzała zwiedzających, zdradziła im kilka teatralnych tajemnic, przygotowała sceniczne zagadki i ciekawostki, a dla bardziej dociekliwych, anegdoty teatralne. Dziękujemy za tak wspaniałą aktywną i twórczą lekcję.