Dnia 22 maja 2018 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej oraz BSIS z oddziałami ZSZ, pod opieką Anny Brzezińskiej i Katarzyny Bednarskiej, wzięli udział w X Wojewódzkim Festiwalu Piosenki „Śpiewaj z nami”. Impreza odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, a organizatorem był ZSS nr 17 w Gdyni.

Nasi podopieczni w składzie: Martyna Budzisz, Kasia Godziek, Natalia Sabisz, Ewelina Patok, Paulina Korman, Maciek Pawlak, Mikołaj Komkowski i Artur Mielewczyk, wystąpili jako zespół o wdzięcznej nazwie „Przyjaciele”. Zaprezentowali się w utworach „Sacrum” z repertuaru K. Wilk i Mezo oraz „Idealnie” z repertuaru Sound’n’Grace.

Martyna wystąpiła również solo w utworze pt „Piosenka na zły czas” z repertuaru Pauli Koziak.

Nasi uczniowie dali z siebie wszystko, co skutkowało gromkimi brawami ze strony publiczności. Występ był dla naszych piosenkarzy ogromnym przeżyciem ale także świetną zabawą. Do szkoły wróciliśmy obdarowani nagrodami i z nadziejami na kolejne występy!