Spływ kajakowy

W ostatnich latach tradycją naszej szkoły stało się, że kiedy robi się ciepło na zewnątrz a koniec roku tuż tuż, organizujemy spływy kajakowe dla naszych uczniów.

Dlatego też 10 czerwca wraz z dwoma klasami szkoły zawodowej 2b i 3a postanowiliśmy przepłynąć kanałem rzeki Redy czterema trzyosobowymi kajakami. Organizatorem tej świetnej wycieczki ” edukacyjno – sportowej” był p. Mirosław Czonstke, który ponad 10 lat temu wraz z naszymi uczniami rozpoczął budowę kajaków. W tej chwili zachęca wszystkich do tego sportu oraz zaraża swoją pasją. Miłym akcentem wyprawy, było ugoszczenie przez gospodarzy mieszkający tuż obok kanału. Oprowadzili oni nas po swoim gospodarstwie, prezentując stare maszyny rolnicze oraz zwierzęta których hodowlą się zajmują. Mieliśmy okazję posiedzieć w ciągniku, przejechać się starym wozem drabiniastym a nawet zajrzeć do stajni i „przywitać się” z końmi. Udanym zakończeniem wycieczki było rozpalenie dużego ogniska. Piekąc kiełbaski śpiewaliśmy piosenki żeglarskie i dzieliliśmy się wrażeniami z tak udanego dnia.

Wszystkim klasom życzymy tak aktywnych i pełnych wrażeń wycieczek!