Radosnym dniem był wtorek 28 listopada 2023, gdy spotkaliśmy się na V Kaszubiadzie.
Impreza ma charakter regionalny, warsztatowy i integracyjny. Rozpoczęliśmy obejrzeniem występu zaproszonych gości – uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, którzy pod kierunkiem pani Haliny Groth i przy akompaniamencie pani Aleksandry Janus wykonali dla nas 4 utwory w języku kaszubskim. Następnie porwała publiczność nasza gwiazda – pani Weronika Korthals, która włączyła zgromadzonych do wspólnego śpiewu. To była energia!!!
W dalszej części spotkania uczestnicy Kaszubiady w dwóch turach wzięli udział w:
• warsztatach muzycznych z paniami Weroniką Korthals i Anną Brzezińską
• warsztatach malarstwa na szkle z paniami Joanną Cichocką, Teresą Szczodrowską i Celiną Szachowską
• warsztatach wyrobów z filcu z paniami Anną Kakol i Jolantą Leśniowską-Bojke
• warsztaty czerpania papieru z paniami Iwoną Stenką i Jolantą Formellą
Podczas zajęć powstało wiele ciekawych prac. Pomocą podczas zajęć służyli wolontariusze – młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4 w Wejherowie z opiekunami.
Za współpracę serdecznie dziękujemy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie
Imprezę dofinansowano z budżetu Powiatu Wejherowskiego