Listopad upłynął w naszej szkole pod znakiem imprez i działań nawiązujących do Święta Niepodległości, miał wyjątkowo patriotyczny charakter. Wiele zajęć w klasach dotyczyło tejże tematyki. Wcześniej odbyła się uroczysta akademia, na korytarzach wisiały gazetki poświęcone Polsce, jej symbolom, historii, teraźniejszości.
28 listopada zorganizowaliśmy spotkanie edukacyjne pod hasłem: „Polska – moja Ojczyzna” którego celem było usystematyzowanie, utrwalenie zdobytych wiadomości. Zajęcia odbyły się w trzech grupach, miały swobodny, aktywny charakter. Uczniowie zaskoczyli nas poziomem swojej wiedzy, z powodzeniem rozpoznawali nasze miasta, wybitnych Polaków, odróżniali melodie polskie od melodii z innych krajów europejskich, odpowiadali na niejednokrotnie bardzo trudne pytania.

Jolanta Kotkowska, Wanda Politowska, Jakub Wałek