19 stycznia 2016, w SP 7 na zaproszenie kl. VIc z autyzmem z wychowawcą Anną Węsierską odbyło się spotkanie integracyjne.

Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klasy IV z wychowawcą Joanną Wolanin OREW w Rumi. Głównym celem spotkania było kształtowanie umiejętności społeczno-komunikacyjnych. Spotkanie odbyło się w atmosferze radości i zabawy. Uczniowie obu klas w pracowni kulinarnej wspólnie przygotowali pizzę. Podczas biesiadowanie i zabawy nawiązywali nowe znajomości. Goście mieli możliwość poznać naszą szkołę oraz sytuacje w niej panujące. Dużym zaskoczeniem i doświadczeniem dla nich był czas spędzony podczas przerwy międzylekcyjnej. Mieli możliwość poznania szerszego grona uczniów naszej szkoły oraz doświadczyli nowej nieznanej im dotychczas sytuacji. Spotkanie zakończyło się wymiana uścisków oraz umówioną rewizytą.