Dnia  17 grudnia w naszej szkole uczniowie  gimnazjum oraz ZSZ odbyli spotkanie z przedstawicielem Kaszubskiego Banku Spółdzielczego w Wejherowie, panią Dorotą Zborowską.

Podczas tego spotkania wspólnie  przypomnieliśmy sobie  czym jest Szkolna Kasa Oszczędności, w jaki sposób można do niej dołączyć i tym zacząć oszczędzać pieniądze na własnych kontach. Pani Dorota w czasie przygotowanej przez siebie prezentacji przybliżyła  takie pojęcia jak:  bank, bankomat, kredyt, waluta, lokata, oprocentowanie, karta bankomatowa, karta kredytowa. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa związane ze zgubieniem karty bankomatowej czy dowodu osobistego. Dodatkową atrakcją spotkania był krótki konkurs, w którym przedstawicielka banku zadawała uczniom pytania  z wiedzy o bankowości. Nagrodami były przeróżne gadżety z logiem Banku Spółdzielczego.

Przez ponad godzinę, wszyscy uczniowie z  zaciekawieniem słuchali wykładu i  jednogłośnie stwierdzili, że wiadomości przekazane im podczas spotkania, będą bardzo przydatne w przyszłości.