„Spotkanie z teatrem!”

18 listopada 2016 r. nauczyciele i uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 mieli zaszczyt uczestniczyć jako widzowie w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im Adama Luterka „Świecie nasz”. Dzięki uprzejmości pracowników Wejherowskiego Centrum Kultury mogliśmy też zwiedzić zasoby galerii; tam mieliśmy okazję sprawdzić się w wielu umiejętnościach, między innymi w skomplikowanym wiązaniu liny. Potem poszliśmy do sali widowiskowej, gdzie obejrzeliśmy trzy wyśmienite prezentacje teatralne: monodram „Nienawidzę” w wykonaniu Kuby Mielewczyka, spektakl „opowiedz…Marionetki” w wykonaniu grupy Alchemia oraz monodram „Epilog” w wykonaniu Marty Hewelt. Wrażeń po spotkaniu z prawdziwym teatrem było co niemiara. Uczniowie dzielili się tym, co im się najbardziej podobało, co zdziwiło, a co zszokowało.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i twórcom tak znakomitego przedsięwzięcia za bogactwo artystycznych wzruszeń!