I sport i sztuka

Nasze dziewczyny wywalczyły złoty medal!
   Dnia 23 marca 2017 r. w pięknej hali sportowej przy OSW w Słupsku odbyły się Pomorskie Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt – „Sprawni Razem”.
   Uczennice naszej szkoły, zdobywając pierwsze miejsce, zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Polski w Futsalu Dziewcząt, które odbędą się już 8 kwietnia 2017 r.
   Dziewczęta solidnie – pod kierunkiem pana Piotra Jasielskiego – przygotowywały się do zawodów, a efekty można było zobaczyć na meczach. Trzeba przyznać, że wszystkie drużyny rywalizowały zacięcie, w sportowym duchu, zachowując zasady fair – play. W przerwach między meczami dziewczęta z przeciwnych zespołów rozmawiały ze sobą jak najlepsze koleżanki, nawiązywały się nowe znajomości. To był bardzo miły widok.
   Na końcu pani Magdalena Skóra – Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku, podziękowała za uczestnictwo w zawodach i nagrodziła zawodników medalami oraz drużynowym pucharem. Ten najważniejszy trafił do naszych rąk 🙂

Korzystając z wizyty w Słupsku, odwiedziłyśmy Muzeum Pomorza Środkowego, a w nim stałą wystawę malarską Stanisława Ignacego Witkiewicza, znanego na całym świecie pod pseudonimem „Witkacy” oraz wystawę „Bon Appetit” – zbiór zabytkowych sztućców, większość z nich została wykonana w latach 1875-1939, ale są też wcześniejsze i późniejsze. Najwięcej jest wyrobów uznanych wytwórni warszawskich – Frageta i Norblina oraz różnych wytwórni niemieckich, francuskich i amerykańskich.
   Zobaczyłyśmy też wystawę lalek – „Bajkowy Świat Lalek”, w której można zobaczyć kilkadziesiąt lalek znanej w środowisku lalkarskim projektantki Ute Kase-Lepp. Artystka tworzy lalki z porcelany i przedstawiony został cały proces tworzenia. Lalki są różnej wielkości – od pięciu cali do naturalnej wielkości dziecka. Spotkałyśmy Kopciuszka, Alicję z Krainy Czarów, Czerwonego Kapturka i wiele innych postaci z bajek…