Dnia 28 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Orlu oraz klas II c, IId, II/IIIa i II/IIIb zespołów edukacyjno-terapeutycznych Gimnazjum nr 1 w Wejherowie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji był tajemniczy „Świat żywiołów”. Młodzież aktywnie uczestniczyła w różnorodnych zabawach i konkurencjach dotyczących wody, ognia, powietrza i ziemi. Były wśród nich m.in.: zagadki matematyczne, słuchowe i smakowe, puzzle, kalambury, „poszukiwania skarbów Ziemi”, rozwiązywanie szyfrów. Każdy z obecnych mógł znaleźć coś dla siebie. Najwięcej żywiołowych reakcji wzbudziły zabawy ruchowe i taneczne. Wybrana do nich muzyka wyraźnie trafiła w gusta młodzieży. Z kolei zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie ilustrowali poszczególne żywioły wybranymi przez siebie technikami, pobudzały ich kreatywność i rozwijały wyobraźnię. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie gościom pamiątkowego plakatu ze zbiorowym zdjęciem wszystkich uczestników.

Dni Otwarte szkoły to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy, ale także nauka tolerancji, wyrozumiałości oraz współpracy w grupie.
Zajęcia zorganizowały panie: Ryta Leszczyńska, Celina Szachowska, Danuta Knopik Jażdżewska i Maria Styp-Rekowska.