Dnia 24 kwietnia w szczególny sposób obchodziliśmy Światowy Dzień Matki Ziemi. Odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz sąsiadujący z nim Komunalny Zakład Segregacji Odpadów w Pucku.

Dzięki uprzejmości dyrekcji oraz grona pedagogicznego SOSW Puck, a w szczególności pani Justyny Thiel mogliśmy wziąć udział w warsztatach ekologicznych, które poprowadziła dla nas gościnnie pani Małgorzata Bogorodź. Pani Małgorzata pasjonuje się recyklingiem i pokazała nam jak dać „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku (tkaniny, plastik, metalowe puszki, papier, karton itp.).
To była wspaniała lekcja dla nas wszystkich. Uświadomiła nam, że przedmioty, które codziennie wyrzucamy na śmietnik mogą nam na nowo służyć. Przy tym dbamy o środowisko naturalne i nie zaśmiecamy naszej Matki Ziemi. Nasze dzieci, które mają dużą wiedzę na temat segregacji odpadów, były zachwycone, że można też stworzyć nowe modne ozdoby, odzież i przedmioty użytku codziennego. Dziękujemy za tę lekcję.
Po wizycie, pełnej wrażeń, poszliśmy na spacer nad Zatokę Pucką.

Wychowawca kl. I d Gim ZET – Joanna Almakiewicz