Już w najbliższą niedzielę, 21 marca, obchodzić będziemy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Ludzie z Zespołem Downa są autentyczni, wrażliwi i bardzo emocjonalni. Jeśli się uśmiechają do nas to robią to szczerze. Lubią się przytulać.

Co my możemy dla Nich zrobić? Możemy Im okazywać szacunek, przyjaźń, zapraszać do naszego życia, nie wytykać palcami.

W piątek, 19 marca, klasa pani Joli Leśniowskiej-Bojke i klasa pani Celiny Szachowskiej celebrowały Święto Osób z Zespołem Downa iście po królewsku a nawet cesarsku! Było dużo skarpetkowej (i nie tylko) zabawy i uśmiechu. Uczniowie wykonali przepiękne kolorowe skarpetki z masy solnej. Uwieńczeniem tego dnia był przepiękny i smaczny tort.

21 marca możemy okazać naszą solidarność i ubrać kolorowe skarpetki, najlepiej każdą inną. Zachęcamy do dołączenia swoich wesołych skarpetkowych zdjęć na szkolnym Facebooku – będzie temu poświęcony konkretny post.

A może chcielibyście w inny sposób zaakcentować wsparcie dla naszych kolegów i koleżanek z Zespołem Downa? Zapraszamy do wykonania pracy plastycznej pt.: „Słońce w kolorowych skarpetkach”. Podzielcie się swoimi pracami również na naszym szkolnym Facebooku – zostawiając komentarz pod postem.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej już wykonali swoje skarpetkowe sesje 😊

Zapraszamy do świętowania całą społeczność PZKS.