Dnia 2 kwietnia 2014 r. pierwszy raz obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania działań i zwrócenia uwagi na niedopuszczalną dyskryminację osób z autyzmem.

A oto nasz plakat  Ha Ha

plakat A prośby dziecka autystyczn

Zawieszając baner i dekorując szkołę niebieskimi balonikami przyłączyliśmy się do ogólnoświatowej inicjatywy „Na niebiesko dla autyzmu”. Uczciliśmy ten dzień tortem, niebieskimi kokardkami i niebieskim ubiorem.

Na spotkaniu w auli słuchaliśmy piosenki Wielka siła

Tort był wyśmienity a uśmiech dzieci bezcenny !!

Zwieńczeniem obchodów tego dnia był udział nauczycieli z naszego ośrodka w sympozjum naukowym pt. „Autyzm wyzwaniem XXI wieku” na którym wystąpili między innymi : prof. dr hab. Hanna Jaklewicz i prof. dr hab. Zbigniew Szot, mgr Anna Mirny, mgr Grażyna Pesta, mgr Ewa Szmytkowska.

Uczestnicy sympozjum zaświeceni na niebiesko późnym wieczorem wrócili do domów.