Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

[Galleries 706 not found]

Jego celem jest promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. 30 września bieżącego roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Także uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Przyszpitalnym Zespole Kształcenia ćwiczyli w tej dziedzinie swoje umiejętności. Uczniowie-pacjenci pod czujnym okiem pani Elżbiety Patok pracowali indywidualnie oraz w parach. Interesujące zabawy matematyczne oraz gry dydaktyczne pozwoliły uczniom wykazać się swoją wiedzą. Realizacja założeń akcji w przyjemny i niecodzienny sposób pozwoliła dzieciom i młodzieży przypomnieć i utrwalić tabliczkę mnożenia.