Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie to święto obchodzone 2 kwietnia. Ma ono na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej placówce „zaświeciliśmy się na niebiesko” dnia 31.03.2016 r.

Budynek szkoły został ozdobiony niebieskimi balonami
i chorągiewkami. Większość nauczycieli oraz uczniów ubrana była tego dnia na niebiesko. W ten sposób cała nasza społeczność zidentyfikowała się z osobami chorymi na autyzm. Cała szkoła uczestniczyła w przygotowaniach do tego niezwykłego dnia.

Dzieci wykonały parę wesołych piosenek. Został również odśpiewany Hymn Jedności – utwór specjalnie skomponowany przez naszego nauczyciela muzyki na okoliczność obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w naszej szkole.

Piszą o naszych obchodach w Gazecie Exspress Powiatu Wejherowskiego:

DSC_0614

Tym razem sesja zdjęciowa miała na celu „złapanie” uczniów w czasie zajęć i na przerwach w szkole.

Po uroczystości rodzice i nauczyciele udali się na herbatę i słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, pracownikom Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.