Dnia 7 maja 2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 1 przy PZKS w Wejherowie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i zespołów edukacyjnych gimnazjum zorganizowali pod kierunkiem nauczycieli i opiekunów „Święto Chleba”.

W całej szkole zapachniało świeżym, swojskim pieczywem. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę domowych wypieków przygotowanych według tradycyjnej receptury, bez konserwantów i ulepszaczy. Poznali również różne rodzaje zbóż i mąk.

Podczas prezentacji, pani Maria Styp – Rekowska przedstawiła historię wypieku chleba oraz jego znaczenie dla życia ludzi. Zwróciła też uwagę uczniów na potrzebę poszanowania chleba w codziennym życiu.

Atrakcją uroczystości była wspólna degustacja domowych wypieków. Każdy mógł spróbować i docenić ten niepowtarzalny smak.