Jak co roku w naszej Szkole z inicjatywy młodzieży z Samorządowego  Gimnazjum w Bolszewie, zorganizowane zostało Święto latawca. W spotkaniu brali udział wszyscy uczniowie klas I-VI,  gimnazjaliści zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz młodzież z SG w Bolszewie wraz ze swoimi opiekunami.

Uczniowie wyposażeni w potrzebne materiały i przybory w grupach budowali kolorowe latawce, które następnie były oceniane przez jury w konkursie na najładniejszy z nich. W trakcie zajęć opiekunki gimnazjalistów częstowały dzieci smakołykami w postaci cukierków i czekoladek.

Gotowe prace zaprezentowano na auli Szkoły Podstawowej. W każdy latawiec  włożono naprawdę dużo pracy, tak więc jury postanowiło nagrodzić wszystkie zespoły. Uczniowie otrzymali upominki w postaci gier, przyborów szkolnych i zabawek. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez sponsorów pozyskanych przez nauczycieli SG w Bolszewie.

Ukoronowaniem Święta Latawca było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po tak mile spędzonym pełnym wrażeń dniu wszyscy uczestnicy nie mogą doczekać się kolejnej takiej imprezy.