Szkoła na widelcu

22 maja 2018 r. klasa 7a SP w ramach I nagrody w projekcie edukacyjnym
pt. „Od uprawy do potrawy”, wzięła udział w warsztatach kulinarnych „Szkoły na widelcu”, zorganizowanych w naszej szkole.

„Szkoła na widelcu” jest fundacją pozarządową, której głównym założeniem jest poprawa jakości odżywiania dzieci w szkołach i przedszkolach oraz promocja edukacji kulinarnej i żywieniowej. Prezesem i założycielem Fundacji jest Grzegorz Łapanowski.
Z niecierpliwością uczniowie nasi czekali na ten dzień☺ Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Łapanowska, która zaczęła od omówienia wszystkich składników, z których uczniowie mieli zrobić: lemoniadę
cytrusową, omlety z sezonowymi dodatkami, mus owocowy z Chia i świeżymi owocami. Kiedy rozpoczęła się część praktyczna, już po kilku minutach w szkolnym korytarzu zaczęły unosić się wspaniałe zapachy krojonych i wyciskanych cytrusów, siekanych ziół, podsmażanej cebuli i czosnku. Dzieci kroiły, siekały, miksowały. Efektem tej pracy było 11 wspaniałych potraw, których smakiem delektowali się nasi uczniowie.
Było wspaniale! Każdy pracował w skupieniu, nikt nikomu nie przeszkadzał. Za udział w warsztatach otrzymaliśmy książkę kulinarną z dedykacją specjalnie dla Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego od samego Grzegorza Łapanowskiego☺
Dziękujemy bardzo Pani Magdalenie Łapanowkskiej, Annie Denkiewicz i Patrycji Pietraszek za tak wspaniały i smakowity dzień.