Szkolny Dzień Papieski 2017 – czyli spotkanie ze św. Janem Pawłem II pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”

W auli naszej szkoły odbył się kolejny już Szkolny Dzień Papieski, tym razem dwugodzinny program przeznaczony był dla uczniów ze szkoły podstawowej i po przerwie dla uczniów gimnazjum ZET i SSPdP. Całość przygotowała i prowadziła P. Dorota Auriga-Seyda z pomocą P. Ani Brzezińskiej i P. Izy Tarnowskiej-Cechosz.
W październiku, w miesiącu wyboru i rozpoczęcia pontyfikatu św. Jana Pawła II, cała Polska wspomina naszego Wielkiego Rodaka i z tej okazji odbywają się okolicznościowe uroczystości oraz specjalny Dzień Papieski, przypominający nam o niezwykłym Polaku i świętym.
Chcemy, żeby i nasi uczniowie poczuli wielką radość i dumę, że z ich Ojczyzny pochodzi Wielki Papież, którego zna cały świat. Wypada, aby poznawali św. Jana Pawła II coraz lepiej tak, by stał się im szczególnie bliski, żeby wciąż żył w naszych sercach, był nam drogi. Dlatego w tym roku szczególnie przypominaliśmy sobie klimat I Papieskiej Pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Widzieliśmy wielkie tłumy witające Papieża i również nam udzielała się wielka radość ze spotkania z Papieżem. Widzieliśmy Ojca świętego pełnego energii i radości, dlatego nasze spotkanie było pełne radości i śpiewu, i okazją do lepszego poznania „naszego papieża”. Widzieliśmy fragmenty filmów z papieskich pielgrzymek do Polski, slajdy i oczywiście przypomnieliśmy sobie dzień 16 października 1978 roku. Każdy mógł się włączyć aktywnie i twórczo do programu-było wspólne rysowanie plakatu, śpiewanie z pokazywaniem, ale i trzeba było wykazać się wiedzą, gdy pojawiały się różne, czasem trudne pytania. Przy okazji okazało się, że nasi uczniowie znają całą pieśń Barka i potrafią rapować o Lolku z Magdą Anioł. Gratulacje dla Ani Pyrzowskiej i Wiktora Pek-Tredera!!!!
Cieszmy się, że mamy w Niebie takiego Orędownika i nie zapominajmy o Nim, a nade wszystko, uczmy się od Niego dobroci.