Na przełomie listopada i grudnia w Branżowej Szkole I stopnia nr 5 odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego. Po raz kolejny chętni uczniowie przystąpili do rywalizacji o tytuł „Mistrza języka niemieckiego roku szkolnego 2021/2022”. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie zmagań konkursowych uczestniczy mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich umiejętności leksykalno-gramatyczne. W drugim etapie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pisania krótkich tekstów. W trzecim etapie wszyscy zakwalifikowani uczestnicy mieli możliwość przygotować pracę plastyczno- językową na temat swojej osoby. Plakaty mogły zostać wykonane w formie tradycyjnej lub cyfrowej. Po trzech tygodniach zmagań udało nam się wyłonić najlepszą trójkę:
III miejsce – Monika Czechowska 3d BSIs
II miejsce – Aleksandra Roman 3a BSIs
I miejsce – Mistrz języka niemieckiego roku szkolnego 2021/2022 – Klaudia Kierznikiewicz 3a BSIs

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!